• Para çekme

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Bonusunuzu panonuzda bulunan E-Wallet – para çekme seçeneği altından çekebilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • BLOK ZİNCİRİ

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Blok zinciri her kripto paranın merkezi ve zorunlu bir parçasıdır. Blok zinciri basit bir ifadeyle dağıtılmış bir veri tabanıdır. Daha iyi açıklarsak, blok zinciri adından belli olduğu üzere bloklardan oluşur, bu bloklarda 40 bayta sığdığı sürece her türlü bilgi saklanabilir. Bu mali bir işlem ya da bir kontrat ya da hisse olabilir. Bir blok, her zaman bir geçmiş içerir ve her yeni blok, önceki blokun ve tüm blok zincirinin yeni bir sağlama toplamıyla önceki ile bağlanır.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • GIRACOIN BLOK ZİNCİRİ

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Giracoin blok zinciri şeffaftır ve halka açıktır, böylece manipülasyon yapılamaz. Blok zinciri Blok Explorer vasıtasıyla sorgulanabilir ve ayrıca Giracoin.com ve Girapay.com adreslerinde görüntülenir. Blok zincirinde kullanılan güvenlik kodlaması SHA256\’dır ve blok zinciri en son Bitcoin sürümünü temel almıştır.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Bonus türleri

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Giracoin\’de 4 bonus türü vardır. İlki olan doğrudan bonus, bir iş ortağına şahsen aracılık ettiğiniz her paket için ilk etapta komisyon kazandığınız manasına gelir. Bu bonus, paketin TA hacminin %10\’udur. Bu bonusu kendi paketiniz olmadan da alabilirsiniz, yani katılım sizin için tamamen ücretsizdir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 2. SEVİYE BONUS

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Burada aynı zamanda takım ortaklarınızla maksimum 21 seviye derine kadar beraber kazanabilirsiniz, evet, doğru duydunuz, burada takımınız çalıştığında da beraber kazanırsınız. Pakete bağlı olarak farklı seviyelere ulaşabilirsiniz. Eğer Trading Account\’tan daha büyük bir Token paketi alırsanız bu seviyeler yükselebilir. Elbette tüm paketler doğrudan da satın alınabilir. Yeterlilik için 1. seviyenizde mutlaka kendi danışman paketiniz ve 2 profesyonel paketin bulunması gerekir.

  Her bir seviye ortaklarınızın kaydedildiği düzeyleri gösterir, ör. doğrudan bir ortağınız bir kişiyi kaydederse, bu 2. seviye olarak yazılır. Bu kişi birini daha kaydederse, bu 3. seviye olur, vb.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 3. İŞ ORTAKLARI BONUS

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  İş ortağı bonusu için takımınızın toplam işlem hacmi miktarı düzeyine göre hak kazanırsınız. Burada, takımınızın tüm üyelerinin işlem hacmi daima hep beraber hesaplanır. Böylece giderek daha yüksek bonus düzeyine ulaşırsınız. Bonus, yüzde bir ve yüzde 20 arasında değişir. Size ödenecek bonusun yüzdesi takımınızın satışına göre hesaplanacaktır. Takım arkadaşlarınız günde ör. 1.000 Euro ciro yaparsa, 200 Euro\’ya kadar ek gelir elde edersiniz. Takımların günlük 10.000, 50.000 hatta daha fazla ciro elde etmesi çok da nadir değildir. 1. seviyenizde yeterlilik için 2 Profesyonel Paket bulunması gereklidir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 4. Gira World Pool (Dünya Havuzu) Bonusu

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Takımınızın işlem hacmi haricinde, ayrıca Gira World Pool için hak kazanabilir ve özel kariyer düzeyleri elde edebilirsiniz. Gira World Pool tüm takımların global cirosunun %1\’ini oluşturur ve yılda 2 kez kar dağıtılır. Kariyer düzeyine bağlı olarak, toplam satışlardan bir ila yedi arası pay alırsınız. Örnek olarak, gümüş kariyer seviyesine ulaşmak için takımınızı toplam TA miktarı min. 100.000 TA olmalı ve bir ortak öncelikle bir Principal Paket sahibi olmalıdır. Yakut kariyer basamağı için paketler ilk başta çok önemli rol oynamaz, ancak takımınızın toplam TA değeri 10.000.000 olmalı, takım ortaklarınızdan birinin Zümrüt kariyer seviyesi yeterliliğine sahip olması gerekir. Şu an kesinlikle bu rakamların yüksek olduğunu düşünüyorsunuz, bu durumda size bir kez daha dünya çapında çalışmanın mümkün olduğunu ve takım ortaklarınızın sizin için çalıştığını hatırlatmak isteriz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Cash Account (Nakit Hesabı)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Aldığınız bonusun %60\’ı Cash Account\’a, %40\’ı Trading Account\’a aktarılır. Cash Account\’taki parayı dilediğiniz gibi kullanılabilir ve e-cüzdandan her zaman ücretsiz aktarabilirsiniz. İstediğiniz bir bankaya veya kredi kartına aktarabilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Doğrudan pazarlama

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Giracoin tüm dünyadaki insanları birbirine bağlar ve birkaç saniye içinde güvenli işlem sağlar. Dünyada Giracoins\’i tanıtmak ve kabulünü sağlamak için, pahalı reklam kampanyaları yerine doğrudan pazarlama yolu seçildi. Pazarlama tekniğinde atılan bu adımın doğru olduğu daha ilk haftalardan itibaren kanıtlandı. Bugün dünya çapında bağımsız ortaklarımız var ve böylece onların ihtiyaçlarını da öğreniyoruz. Bu eşsiz fırsatı kaçırmamanız gerekir ve size bu takımlardan birine katılma veya kendi takımınızı kurma fırsatı sunuyoruz. Başka nerede bütün dünyadan insanlarla dostça temas kurmak ve gelirinizi sadece ulusal değil, global olarak kazanmak mümkün olur? Giracoin size kaygısız ve maddi geleceğinizi başlatmak için bir yol sunar. Büyük değer kazanma potansiyeli olan, yenilikçi bir İsviçre ürününü satın ve bu esnada takımınızın çalışmasıyla beraberce kazanın.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Downline TA

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Downline TA tüm takımın TA değerini gösterir. Bu, bonus hesaplaması ve bonus seviyelerinin hesaplanması için önemlidir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • E-wallet

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  E-Wallet sanal cüzdanınızdır. İçerdiği miktarı istediğiniz zaman çekebilir, paket satın almak için kullanabilir ya da sistemdeki diğer üyelere transfer edebilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Gira Financial Group AG

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  İsviçreli Gira Financial Group AG\’nin merkezi Nidwalden kantonundaki Hergiswil\’dedir. Şirket İsviçre ticaret sicilinde limitet şirket olarak tescil edilmiştir ve Giracoin\’in yanı sıra Girabuy.com ve Girapay.com sitelerini işletir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • GIRACOIN

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Giracoin, İsviçre\’den kripto para birimidir ve başkalarının bıraktığı yerde başlar. Fazla derin bilgisayar bilgisi olmayan insanlara madencilik işine dolaylı katılma imkânı sunar. Burada Gira Financial Group AG bünyesindeki maden çiftliğinde madenciliği kullanıcı adına devralır ve Token kazanma imkânı sunar. Token, Giracoin kullanıcılarınca satın alınabilir ve maden çiftliğinden bağımsız kullanıma sunulur, ödül olarak para puan verilir, kullanıcı tarafından getirilen yani sağlanan bilgisayar işlem gücüne karşılık dağıtılır.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Girapay.com

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Girapay.com kişisel Webwallet\’ınızdır (web cüzdanı), bankaların elektronik bankacılığı ile karşılaştırılabilir, ancak bu sadece Giracoin içindir. Bankacılık sistemlerine göre ana farklarından biri, dünya çapında bir saniyeden daha kısa süren işlem hızıdır. Ayrıca Giracoins hesabınızdan negatif faiz tahsil edilmez.

  Girapay ayrıca para puanlarınıza faiz uygulanması için, iştirak payı kanıtı yöntemi ve Giracoin\’lerinizin madenciliği manasında, doğru yerdir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Girapay Uygulaması

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Girapay uygulaması Ocak 2017\’de kullanıma sunulacaktır. Bu, Giracoin ile ödeme yapmanın ve bölgenizde Giracoin kabul eden yerleri bulmanın yenilikçi bir yoludur. Girapay uygulaması ayrıca doğrudan uygulama ile yerinde ödeme yapmayı sağlayacaktır.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Girabuy.com

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Sadece ticareti yapılabilen para puan, faydalı bir para puandır!

  Gira Financial Group AG, bu cümleyi Giracoin projesinin temel ilkesi olarak ilan etmiştir. Bu nedenle, Giracoin projesinin başlangıcında başka projeler de hayata geçirildi. Bunlardan biri Giracoin kullanıcılarıyla, Giracoin kabul eden satıcıları buluşturan ticaret platformu Girabuy.com sitesidir.

  Satıcıları Giracoin kabul etmeye teşvik etmek için, dijital bir paranın geçtiği yerlere ve kullanıcılara ihtiyacı vardır. Satıcı için Giracoin olmadan ulaşamayacağı yeni müşterilere ulaşacak yeni bir yoldur. Bunları bulmak ve Giracoin\’i kısa zamanda dünya çağında bilinir yapmak için, doğrudan pazarlama yöntemi seçildi ve bu yöntem ilk haftalarda gerekli kullanıcı sayısında çok kısa sürelerde ulaşılabileceğini gösterdi.

  Bugünün dijital dünyasında, Giracoin tüm dünyadan kullanıcıları satıcılarla buluşturuyor ve bir saniyeden daha kısa sürede dünya çapında işlem yapılmasını sağlıyor. Girabuy.com başlamadan önce ilk kabul eden satıcıyı buldu ve satıcıların önceden kayıt olması artık mümkün.

  2017 yılı için Girabuy.com adresini, Giracoin kabul eden satıcıların haricinde, sadece Giracoin\’e özel kampanyalar yapan satıcıları görmek için bir milyondan fazla kullanıcının ziyaret etmesi bekleniyor. İtalya\’ya tatile gitmeyi hep istediniz mi? Bunun için Ocak 2017\’den itibaren Girabuy.com sitesini ziyaret etmenizi ve rüya tatilinizin ücretini Girocoins ile ödemenizi tavsiye ederiz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Giraexchange.com

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Bu platform sizin için 2017 yılının ilk çeyreğinde açılacaktır. Giracoin kullanıcılarının birbirleriyle para puan ticareti yapması ve böylece çeşitli diğer para puanlarla ve para birimleriyle değişimine imkân sağlar.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • GRCID

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  GRC ID, kişisel Giracoin kimlik numaranızdır. Bunu panonuzda bulabilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • INFO NEWS

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Panonuzda Info News başlığı altında Giracoin ile ilgili önemli bilgiler ve talimatlar bulunur.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • İç transfer

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dâhili havale E-Wallet\’taki parayı ör. Downline (uca doğru) göndermeyi sağlar.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • KYC

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  KYC, Know your Customer, «Müşterini tanı» manasına gelir. Yasal gereklilikler nedeniyle ve kendi onayımız için müşterilerimizi tanımamız veya tanımlamamız gerekir. Bunun için Gira platformlarındaki profilinize iki belge yüklemenizi rica ediyoruz.

  Pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet gibi resmi bir belgeye ve ayrıca elektrik faturası veya banka ekstresi gibi adresinizi görebileceğimiz resmi bir faturaya ihtiyaç duyuyoruz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • KRİPTO PARA

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Kripto paralar, geliştirilmesinde kriptografi ilkesinin, ayrıca şifreleme biliminin kullanıldığı dijital ödeme araçlarıdır. Merkez bankası paralarının aksine, dijital paralar şahıslar tarafından özel olarak oluşturulur. Bu nedenle hükumetlerden bağımsızdır ve sahtecilik ve manipülasyona karşı uygulanan şifreleme teknikleri sayesinde güvenlidir.

  Hükumetlerden bağımsız olma avantajının yanı sıra, dijital varlıkların saniyeler içinde dünya çapında transfer edilebilmesi gibi büyük bir avantajı da bulunmaktadır. Bu, işlem kısıtlamaları olan ülkelere yepyeni olanaklar sağlar ve işletmelere bugüne kadar kapalı olan pazarlara erişim sağlar.

  Kripto paralar kriptografik olarak korunan protokolleriyle, bankalar olmadan dijital ödeme imkânı sağlar. Böylece olası banka krizleri veya ekonomik krizlerden de bağımsızdır.

  Kripto paraya sahip olmak, topluluk blok zincirinde kriptografik olarak imzalanmış kredinin olduğu kriptografik bir anahtar sağlar.

  Madenciliğin başlamasından önce belirlenen sayıda para puan, kriptografik bir mod ile oluşturulur. Böylece merkez bankası parasıyla önemli bir fark oluşur, burada tek bir tarafça üretimi artırmak, hızlandırmak veya maniple etmek mümkün değildir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • MADENCİLİK

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Madencilik, bekleyen işlemleri blok zincirine eklenerek onaylamak için kullanılan dağıtılmış bir konsensüs sistemidir. Bu, blok zincirini kronolojik bir düzene zorlar, ağın tarafsızlığını korur ve farklı bilgisayarların sistemin durumu hakkında hemfikir olmasını sağlar. İşlemlerin teyit edilebilmesi için bir blokta paketlenmesi gerekir. Bu, şebeke tarafından doğrulanacak çok sıkı şifreleme kurallarına sahip olmalıdır. Bu kurallar daha önceki blokların değiştirilmesini önler, çünkü bir değişiklik sonraki tüm blokları geçersiz hale getirir. Madencilik ayrıca tek bir kişinin blok zincirine yeni ardışık bloklar eklemesini engeller. Bu şekilde tek bir kişinin kendi harcamalarını geri almak için blok zincirine eklenen şeyi veya blok zincirinin parçaları değiştirmeyi kontrol etmesi engellenir. Madencilere blok zincirinde bir blokun inşası için yaptıkları çalışmalar için her seferinde sabit bir ödül verilir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Giracoin MADENCİLİK

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Giracoin madenciliği 01.10.2016 tarihinde hayata geçirilmiştir. Önceden yayınlanmış toplam para puan sayısı 21 milyar adettir. Giracoin, madencilik için Çalışma Kanıtının sorumlu olduğu Çalışma Kanıtı ve İştirak Payı Kanıtı yönteminin bir kombinasyonunu kullanır. Başlangıçta 120 İşçi (Antminer S9) işçi başına 12 TH/saniye ve maksimum 14 TH/saniye performansla istihdam edildi. Yukarıda belirtildiği gibi, şirket madenciliği kendi platformunda sizin adınıza üstlenir ve siparişinizi Girapay.com üzerinden verebilirsiniz. Giracoin için öngörülen bekleme süresi bir haftadır, bu sürede para puanlarınızı aktaramaz veya satamazsınız, ardından Ocak 2017\’den itibaren 180 güne kadar para puana faiz uygulanır.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Yeni üye kaydı

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Yeni üye kaydetmeniz için çeşitli yollar bulunur. Örneğin panonuzda "yeni üye kaydet" başlığı altında yeni bir üye kaydedebilir veya aşağıda özetlendiği gibi doğrudan kayıt bağlantısını kullanabilirsiniz. Giracoin.com/kullaniciadi, kullanıcı adınızdır, örneğin adınız gira olsa kayıt bağlantınız böyle olur: giracoin.com/gira

  Kullanıcı adınızın en az 6 haneli olması gerektiğini unutmayın.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Paket satın alma

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Sunulmakta olan çeşitli paketleri doğrudan mağazamızdan alabilir ve çeşitli şekillerde ödeyebilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Partner Downline

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  "Partner Downline" ekranı bünyenizde kaç tane iş ortağının bulunduğunu gösterir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Özel Anahtar ve Açık Anahtar Yöntemleri

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Özel anahtar ve açık anahtar yöntemleri, işlemlerin geçerliliğini doğrular, burada özel anahtarla şifrelenir ve basit bir şekilde ortak anahtarla doğrulanır. Girapay.com sitesindeki Webwallet\’da Giracoin içinde bir özel/genel anahtar çifti oluşturulur, özel anahtar sadece kullanıcı tarafından görülebilir. Bunlar manipülasyona karşı Giracoins\’i korumak için, her bir işlemde kullanılır.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Proof of Stake (İştirak payı kanıtı)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Proof of Stake denilen yöntem her kullanıcı tarafından standart bilgisayarlarda kullanılabilir. Giracoins faiz hesaplaması için kullanılır. Bu yöntem Ocak 2017\’den itibaren Girapay.com Desktopwallet (masaüstü cüzdanı) tarafından kullanılabilecektir, faiz hesaplama bağımsız olarak Desktopwallet üzerinde yapılır ve sizin tarafınızdan görülebilir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Split / Üretim payı seviyesi

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Diğer sistemlerle karışıklığa yol açtığı için başlangıçta Split dediğimiz kavrama artık üretim payı seviyesi diyoruz. Üretim payı seviyesi madencilik için her bir paketin öncelik yetki seviyesini gösterir. Size madenleri ve blok ödülünü (her zaman aynıdır) adil dağıttığımız için, paketlerdeki para puanları token giriş sırasında göre ve aynı zamanda üretim payı seviyesine göre dağıtıyoruz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Zorluk derecesi

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zorluk derecesini blok zincirinde görebilirsiniz, ancak sizinle ilgili kısmı token-para puan cari kuruna göre anlayabilirsiniz. Kur örneğin 0.80 GRC ise, bu bir token için 0,8 Giracoin alacağınız manasına gelir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Trading Account (Ticaret hesabı)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Ticaret hesabında bonus kazancınızın %40\’ını bulacaksınız. Ticaret hesabını daha çok token paketi almak ve daha sonra doğrudan Giracoin satın almak için de kullanabilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Token

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Sunduğumuz paketlerle Token alma imkanınız bulunmaktadır. Token, kendi madencilik platformunuzu oluşturup kullanıma sunarak, bundan Giracoin kazısı yapabileceğiniz bilgisayar işlem gücünü temsil eder. Hesaplanan Giracoin için token oranı değişkendir ve her zaman değişebilir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • TA – Trading Amount (İşlem miktarı)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Trading Amount bonus hesaplamasıyla ilgilidir. Bizden satın aldığınız her paketin bir Trading Amount\’u vardır. Bu her zaman Euro değerinin % 80\’idir. Örneğin, 120 Euroluk bir paketin 96 TA\’sı vardır

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • İşlem şifresi

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  E-wallet\’dan Giracoin işlemi yapabilmek ve banka hesabınıza para çekebilmek için işlem şifresine ihtiyacınız vardır.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Bonus türleri ön koşulu

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Giracoin\’de 4 bonus türü vardır. İlki olan doğrudan bonus, bir iş ortağına şahsen aracılık ettiğiniz her paket için ilk etapta komisyon kazandığınız manasına gelir. Bu bonus, paketin TA hacminin %10\’udur. Bu bonusu kendi paketiniz olmadan da alabilirsiniz, yani katılım sizin için tamamen ücretsizdir.

  TA

  Her pakette, paketin Euro değerinin %80\’i kadar TA vardır. Yani 100 Euroluk bir paket 80 TA\’lık TA hacmine sahiptir. TA yani Trading Amount her türlü bonus için belirleyicidir.

  Diğer 3 bonus türü için yeterlilik

  Diğer 3 bonus türüne hak kazanmak için kendinize ait 550 Euro değerine bir danışman paketi ve aracılık ettiğiniz her birinin değeri 120 Euro olan 2 profesyonel paket bulunması gerekir, bunların değeri elbette daha yüksek de olabilir.

  Böylece diğer bonus türlerine giden yolunuz açılır.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Ödeme yöntemleri

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Şu anda Giracoin için çeşitli ödeme yöntemleri mevcuttur.

  -İsviçre Frangı ve Euro olarak banka havalesi

  -Okpay

  -Bitcoin

  -Kredi Kartı

  Ödeme yöntemlerini panonuzda -Info- başlığı altında bulabilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Close